خانه / دسته‌بندی نشده / دیدار هیئت مدیره انجمن کتابداری آذربایجان شرقی با رئیس کتابخانه و مرکز اسناد ملی شمالغرب کشور

دیدار هیئت مدیره انجمن کتابداری آذربایجان شرقی با رئیس کتابخانه و مرکز اسناد ملی شمالغرب کشور

بررسی زمینه های همکاری مشترک انجمن کتابداری و اطلاع رسانی آذربایجان شرقی با مدیر منطقه ای شمال غرب کشور سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور، حناب آقای سید محمد حسین آل هاشم

روز دوشنبه مورخۀ ۹۴/۵/۱۹ اعضای هیات مدیره و رؤسای کمیته‌های تخصصی انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی آذربایجان‌شرقی با حضور آقایان دکتر رسول زوارقی، دکتر تراب نجاری، دکتر عزیز هدایتی، رحمان ابراهیمی، داود شوقی پور، حسین عاطفی، حسین سلیمی باهر،  تقی پور، سعید امان الهی و خانم‌ها سولماز زرداری، سکینه علی پور، پریناز فرقانی، ناهید پروینی، میترا حیدر تأمینی،  معصومه ستاری، غزاله عالی،  و هانیه نیلگون  در دفتر منطقه ای شمال غرب سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور در راستای اهداف انجمن در استان  و  بررسی زمینه‌های همکاری مشترک انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی آذربایجان‌شرقی و این دفتر منطقه‌ای با رئیس کتابخانه و مرکز اسناد ملی شمال غرب کشور دیدار داشتند.

در این جلسه ابتدا آقای دکتر زوارقی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجمن و معرفی اعضای هیات مدیره و رؤسای کمیته‌های انجمن، انتصاب جناب آقای آل هاشم را به عنوان مدیر منطقه‌ای شمال غرب کشور سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور تبریک گفته و در این خصوص لوح سپاسی به آقای آل هاشم اهدا نمودند.

سپس آقای آل هاشم گزارشي از اهداف، وظايف و عملكرد سازمان اسناد و کتابخانه ملی را ارائه نمودند. ایشان همچنین حضور کارشناسان و متخصصین حوزه کتابداری را در بطن انجمن کتابداری آذربایجان مایه خرسندی دانستند و در خصوص استفاده ازپتانسیل انجمن کتابداری آذربایجان با وجود نیروی جوان و متخصص ابراز امیدواری کرده و این  روابط را نوید بخش پیشبرد اهداف عالیه این مرکز دانستند.

در ادامه جلسه هر یک از اعضای انجمن، پیشنهادات خود را در راستای همکاری‌های مشترک بین انجمن و این دفتر منطقه‌ای ابراز داشتند.

اهم این پیشنهادات عبارتند از: برگزاری کارگاه‌های مشترک  در زمینه نسخ خطی، آرشیو، سازماندهی اسناد و … ، مشارکت انجمن در سازماندهی حوزه آرشیو و اسناد در ادارات و سایر نهادهای دولتی، برگزاری کارگاه‌های مشترک، نقد کتاب، همکاری در دیجیتال‌سازی اسناد و مدارک، ترویج و تبلیغ و اشاعه اسناد، برگزاری نمایشگاه‌های موضوعی اسناد با همکاری دانشگاهها و سایر سازمانها و نهادها، انتشار کتاب بر اساس مجموعه اسناد مرکز، انتشار خبرنامه، مشارکت در نمایه سازی اسناد، ایجاد انجمن دوستداران اسناد، و … .

در پایان  مدیر منطقه ای سازمان اسناد و کتابخانه ملی در شمال غرب کشور بر استفاده از نقطه نظرات همکاران در راستای همکاری انجمن با این مرکز و ادامه جلسات و نشست ها جهت بررسی و کنکاش مشکلات تاکید کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *