خانه / دسته‌بندی نشده / بررسی زمینه‌های همکاری انجمن کتابداری آذربایجان با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان

بررسی زمینه‌های همکاری انجمن کتابداری آذربایجان با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان

روز دوشنبه مورخه ۹۴/۶/۹ اعضای هیات مدیره و رؤسای کمیته‌های تخصصی انجمن  کتابداری و اطلاع‌رسانی آذربایجان‌شرقی با حضور در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان با مسئول محترم این دفتر حجت الاسلام و المسلمین خدیوی دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار، دکتر زوارقی، رئیس انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه آذربایجان شرقی، ضمن ارائه گزارشی از روند تاسیس و فعالیت‌های این انجمن از بدو تاسیس تاکنون، خواستار همکاری‌های مشترک میان انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه آذربایجان شرقی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی شد. ایشان اهم این فعالیت‌های مشترک را در استفاده از ظرفیت‌های مشورتی انجمن، برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی و آزاداندیشی و … عنوان کرد و در نهایت، ایشان از حجت الاسلام خدیوی خواستار ارائه رهنمودهای اخلاقی، دینی و علمی در راستای تحول در کارکردهای انجمن شد.

سپس در ادامه دیدار، حجت الاسلام و المسلمین خدیوی (مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان) ضمن ارائه تاریخی جامع از جایگاه آذربایجان و به ویژه تبریز در تاریخ معاصر ایران از نقطه نظرهای اقتصادی، فرهنگی، علمی، و سیاسی به بررسی علل افول آن پرداخت و از اعضای انجمن خواستند که با ارائه نقطه نظرات خود و دیدار با مقامات محلی و استانی ضرورت برگشت آذربایجان و تبریز به جایگاه واقعی خود را از مسئولین مطالبه نمایند. همچنین در این دیدار ایشان آمادگی خود را برای امضای تفاهم نامه با انجمن و انجام کارهای مشترک در حوزه فرهنگ استان اعلام نمودند.

در این دیدار سایر اعضای هیات محترم مدیره و رؤسا و دبیران کمیته های انجمن به بیان نقطه نظرات خود در خصوص همکاری‌های مشترک انجمن با دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های استان پرداختند. از جمله این موارد همکاری عبارت بودند از: همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان و انجمن کتابدرای و اطلاع رسانی شاخه آذربایجان شرقی در امر تاسیس کانون فکری-معرفتی در دانشگاه تبریز، برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب، مجموعه کارگاه‌ها و سخنرانی‌های تحت عنوان سبک زندگی اسلامی، ایجاد کتابخانه‌های علم و دین، و ….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *