خانه / دسته‌بندی نشده / نشست مشترک انجمن کتابداری شاخه آذربایجان با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی

نشست مشترک انجمن کتابداری شاخه آذربایجان با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی

نشست مشترک اعضای هیأت مدیره انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه آذربایجان با سرپرست اداره کل کتابخانه­های عمومی استان برگزار شد.

 دیدار و نشست مشترک اعضای هیأت مدیره و روسای کمیته های انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه آذربایجان با سرپرست اداره کل کتابخانه­های عمومی استان،  در ساعت ۱۶ تا ۱۸:۳۰ عصر روز سه  شنبه ۲۸ مهرماه تشکیل شد.
در ابتدای این نشست سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان ضمن خیر مقدم و تسلیت ایام محرم، به ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی استان پرداخت. جعفری با مهم دانستن نقش مشورتی انجمن ها به ویژه انجمن کتابداری و اطلاع رسانی گفت: با رویکرد جدیدی که نهاد کتابخانه های عمومی کشور اتخاذ کرده است اداره کل کتابخانه های عمومی استان آماده شنیدن نظرات و راهکارهای اعضای انجمن های صنفی، علمی و دانشجویی در جهت پیشبرد اهداف عالیه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در راستای تقویت امر مطالعه و خواندن در جامعه می باشد. جعفری در ادامه به تشریح برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی استان در هفته کتاب پرداخت و از حاضرین در جلسه درخواست کرد چنانچه برنامه هایی در جهت برگزاری بهترهفته کتاب دارند ارائه دهند تا  در زمینه اجرایی کردن برنامه ها نیز بحث و گفتگو شود.
در ادامه جلسه رئیس انجمن کتابداری شاخه آذربایجان ضمن قدردانی از دعوت سرپرست محترم کتابخانه های عمومی استان به بیان سخنان خود پرداخت. دکتر رسول زوارقی با اشاره به در پیش بودن هفته کتاب به نقش پراهمیت کتابخانه های عمومی و بدنه کتابداران این سازمان در علاقمند کردن قشرهای مختلف جامعه به مطالعه افزود: مطالعه سه ضلع دارد، مخاطب، کتاب و کتابدار که برای حرکت به سوی افزایش سرانه مطالعه باید هر سه ضلع با هم و در راستای هم گسترش یابند و دبیرکل محترم نهاد کتابخانه های عمومی کشور به خوبی به نقش بی بدیل ضلع سوم این مثلث یعنی نقش کتابداران واقف می باشد و به همین جهت است که از کتابدار کتابخانه های عمومی مطالبه دارد که در وهله اول خودش اهل مطالعه و کتابخوانی باشد.
در ادامه جلسه هر یک از حاضرین در جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات خود درباره بهبود عملکرد کتابخانه های عمومی استان و برگزاری باشکوه هفته کتاب پرداختند. از میان برنامه های پیشنهادی حاضرین در جلسه دو برنامه بعد از بحث و گفتگو در میان برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی استان در هفته کتاب گنجانده شد.
در پایان جلسه منوچهر جعفری سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان ضمن پاسخ به سوالات حاضرین به جمع بندی مباحث مطرح شده پرداخت و ابراز امیدواری کرد تا جلسات همفکری با انجمن کتابداری شاخه آذربایجان تداوم یابد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *