خانه / دسته‌بندی نشده / دیدار با علی آدینه قهرمانی، پیشکسوت کتابداری آذربایجان

دیدار با علی آدینه قهرمانی، پیشکسوت کتابداری آذربایجان

اعضای هیئت مدیره انجمن کتابداری و اطلاع رسانی آذربایجان روز چهارشنبه ۲۸ آبان ماه سال ۹۴ همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، به رسم هرساله دیدار از پیشکسوتان کتابداری آذربایجان و در ادامه دیدار با دکتر علی شکوئی و استاد رحیم شاهگلی، امسال نیز با حضور در منزل دیگر  پیشکسوت کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه تبریز استاد ارجمند علی آدینه قهرمانی، رسم ادب را به جا آوردند و از این شخص فرهیخته و پیشکسوت تجلیل به عمل آوردند. در این دیدار که با پوشش رسانه ای همراه بود و نتیجه ان در برنامه تلویزیونی “سحریز خیر” پخش می شود.

از خاطرات و زحمات بیش از ۳۰ ساله استاد علی ادینه قهرمانی در گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه تبریز یاد و هر کدام از حاضرین (دکتر رسول زوارقی، استاد شاهگلی، تقی پور، داود شوقی پور، حسین سلیمی باهر، رحمان ابراهیمی، سعید امان الهی و خانمها ناهید پروینی، جلیلی، هایده حسن زاده و سکینه علی پور)  یاد نموده و گوشه ای از ارزشهای والای این استاد پیشکسوت را رسانه ای کردند.

لازم به ذکر است که  استاد علی آدینه قهرمانی متولد ۱۳۲۷ شهر تبریز دارای ۳۴ سال سابقه تدریس در دانشگاه تبریز و دو کتاب تحت عناوین «درآمدي بر رده‌بندي و شماره‌سازي در نظام ديويي»/ نويسنده بلومبرگ مارتي و هانسن، علي آدينه قهرماني.- تبريز: دانشگاه تبريز، ‎۱۳۶۹» در آن و «دستنامه ماکسول برای اا سی آر۲ آر: توضیح و تصویر قواعد فهرستنویسی انگلو – امریکن و اصلاحیه های ۱۹۹۳» نویسنده رابرت ال. ماکسول، مارگارت اف . ماکسول؛ ترجمه علی آدینه قهرمانی و۳ مقاله تحت عنوان: «نقش کتابدار در اطلاع‌رسانی رهنمود‌های اصول کار مرجع و خط مشی آن»، «مطالعه وضعیت زیرساخت‌های مدیریت دانش از دیدگاه اعضای هیئت علمی دانشگاه تبریز» و طرح تحقیقاتی «نمایه ی گواه اوری معارف اسلامی» و مقالات وطرح‌های تحقیقاتی دیگری نیزدر کارنامه علمی خود دارد.

در پایان، لوح تقدیر و یادبودی از طرف انجمن کتابداری و اطلاع رسانی آذربایجان به ایشان اعطا گردید و عکس یادگاری نیز گرفته شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *