خانه / دسته‌بندی نشده / برگزاری کارگاه «مدیریت اطلاعات شخصی با استفاده از فناوری های ذخیره ابری» با حضور پرشور علاقمندان

برگزاری کارگاه «مدیریت اطلاعات شخصی با استفاده از فناوری های ذخیره ابری» با حضور پرشور علاقمندان

به گزارش روابط عمومی انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه آذربایجان این انجمن اولین کارگاه آموزشی و عملی خود را در سال ۱۳۹۶ به کارگاه آموزشی دراپ باکس(Dropbox)، ابزاری برای ذخیره سازی ابری اطلاعات اختصاص داد. این کارگاه که با حضور دکتر مریم صراف زاده عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در محل دانشگاه تبریز برگزار شد با استقبال پرشور کتابداران و سایر علاقمندان به حوزه مدیریت اطلاعات مواجه شد.

در اهداف برگزاری این کارگاه می توان گفت: طی سالیان اخیر، تعداد پردازنده‌های دیجیتالی که به صورت روزمره مورد استفاده افراد قرار می‌گیرند افزایش پیدا کرده است. استفاده همزمان از کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ، موبایل‌های هوشمند و تبلت‌ها، باعث شده که اطلاعات پراکنده شوند. بخشی از فایل‌ها روی کامپیوتر شرکت، بخشی روی لپ تاپ شخصی، کتابهایی روی تبلت و کلیپ ها یا موسیقی‌هایی روی موبایل ها قرار دارند. تولد و رشد سرویس‌های ذخیره سازی ابری یا Cloud Storage در نتیجه نیاز به دسترسی فراگیر به فایلها و اطلاعات، از طریق ابزارهای دیجیتال متعدد بوده است. بنابراین این کارگاه برای آشنایی حاضرین با ابزاهای ذخیره سازی ابری جهت سازماندهی و دسترسی سریع به اطلاعات در مورخه ۲۸ اردیبهشت ماه سال ۹۶ در دو نوبت صبح و عصر با حضور بیش از ۸۰ نفر از کتابداران و دانشجویان رشته کتابداری و اطلاع رسانی برگزار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *